Nowy

Zestaw do porodów w pozycji wertykalnej - SELLA z podstawką

6 372,00 zł brutto  (8% VAT)

ZALETY ZESTAWU:

Stabilność: szeroka podstawa i zaokrąglona sztywna obudowa krzesła pewnie stoi na podłodze stwarzając u rodzącej poczucie bezpieczeństwa.

Uniwersalna wysokość i szerokość siedziska: odpowiednie dla wszystkich typów budowy kobiety.

Optymalnie wyprofilowana linia krzesła: obły kształt, płaszczyzna siedziska odpowiednio szeroka i odchylona w tył i na boki. Rodząca może swobodnie siedzieć z odpowiednio ułożonymi udami. Nacisk na krocze jest mniejszy niż w pozycji poziomej, ale wygodna pozycja pozwala na rozluźnienie i maksymalne otwarcie macicy.

Duża wyprofilowana wnęka siedziska: zapewnia dobry widok oraz swobodny dostęp w trakcie czynności okołoporodowych.

Solidne uchwyty: rodząca może z nich korzystać, aby zwiększać siłę parcia.

Gładka, wodoodporna powierzchnia: łatwa w utrzymywaniu czystości, przystosowana do używania krzesła pod prysznicem.

Krzesło dla osoby asystującej: odpowiednio wysokie i wyprofilowane tak aby nie obciążać kręgosłupa.

ZALETY PORODÓW W POZYCJI WERTYKALNEJ:

Przyspieszone rozwieranie szyjki – poród w pozycji siedzącej powoduje, że główka dziecka mocniej naciska na szyjkę macicy i wzmaga jej rozwieranie się. W pozycji leżącej ucisk główki na szyjkę jest minimalny, więc proces rozwierania się jest dużo wolniejszy i trudniejszy oraz wymaga dużego wysiłku zarówno od matki jak i dziecka.

Zwiększenia regularność i i intensywność skurczy –  czas porodu w pozycjach wertykalnych w porównaniu do porodu tradycyjnego skraca się nawet o 35%. Wzrost dynamiki porodu oraz skrócenie czasu jego trwania nie wymagają od rodzącej zwiększonego wysiłku. W pozycji siedzącej mięśnie krocza pozostają rozluźnione, a potrzeba używania środków zmniejszających ból jest bardzo ograniczona.

Lepsze dotlenienie dziecka – dzięki pozycji wertykalnej łożysko jest lepiej ukrwione, a co się z tym wiąże, dziecko otrzymuje większą ilość tlenu. W pozycji leżącej aorta brzuszna i żyła główna górna zostają uciśnięte, co utrudnia dotlenienie dziecka.

Ułatwione oddychanie – Pozycja siedząca ułatwia dostosowanie oddechu do skurczy co pozwala zapanować nad rytmem porodu. Głęboki i swobodny oddech w większym stopniu zmniejsza odczuwanie bólu. Kobiety leżące w pozycji na plecach oddychają płytko, co uniemożliwia pełne wykorzystanie przepony.

Zmniejszony lęk i napięcie – pozycja wertykalna sprzyja zwiększonej produkcji naturalnej oksytocyny, dzięki czemu poród jest szybszy i regularny. Poziom adrenaliny w organizmie jest bardzo ograniczony, przez co nie powoduje ona hamowania skurczy.. Leżąca pozycja porodowa wzmaga wydzielanie adrenaliny. Akcja porodowa jest spowalniana zwiększonym niepokojem, który zakłóca mechanizm porodu i równowagę hormonalną.

Łatwiejsze parcie – kanał rodny skierowany jest do dołu a na przesuwające się wzdłuż kanału rodnego dziecko działa dodatkowa siła – grawitacja, która wzmacnia siłę skurczy. Leżenie na łóżku porodowym powoduje, że kanał rodny skierowany jest skośnie do góry. Mięsień macicy pracuje pokonując dodatkowy opór siły ciążenia, która zamiast pomagać, przeszkadza. Dziecko z trudnością przesuwa się w kanale rodnym w stronę ujścia, gdyż „przyciskane” jest siłą grawitacji do kręgosłupa matki.

Mniejsze ryzyko pęknięcia krocza – tkanki krocza w czasie parcia naciągają się równomiernie w trakcie wyrzynania się główki dziecka. W pozycji na plecach główka dziecka najmocniej napiera na krocze w okolicach odbytu. Mimo ewentualnego naciętego krocza, możliwe jest pęknięcie śluzówki lub ściany pochwy.

ZESTAW ZAWIERA:

  • krzesło porodowe z silikonową nakładką
  • krzesło dla położnej
  • mata antybakteryjna

Zestaw posiada atest higieniczny PZH i został zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych.

Gwarancja24 miesiące
Kraj produkcjiPolska

Opinie

Napisz opinię

Zestaw do porodów w pozycji wertykalnej - SELLA z podstawką

Zestaw do porodów w pozycji wertykalnej - SELLA z podstawką

Zestaw do porodów w pozycji wertykalnej.

4 inne produkty w tej samej kategorii: